Zgłoszenia serwisowe (awarie, przeglądy, gwarancje itp.)

ZADZWOŃ - 662 156 102

© 2021 Chempest SA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  ul. Łąkowa 24, 47-700 Racibórz

  +48 32 412 50 00

  sekretariat@chempest.pl

ŚRODKI DO PRODUKCJI ROLNEJ

  > ochrona roślin

  > nawozy

  > nasiona

  > pasze

  > paliwa

  > doradztwo

MASZYNY ROLNICZE

  > maszyny rolnicze

  > serwis

  > części zamienne

  > smart farming

  > agco finance

SKUP PŁODÓW ROLNYCH

  > skup

  > magazyny skupowe

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

MASZ PYTANIA?

NAPISZ DO NAS!

O NAS

PRACA

NAVI® - NAWOZY DOLISTNE

Inteligentne technologie w sprzęcie rolniczym stają się coraz częściej standardem. I to nie bez powodu. Z uwagi na to, że coraz mniej gospodarstw musi wykarmić coraz więcej ludzi, dzisiejsze rolnictwo musi być tak wydajne, jak to tylko możliwe. Zaufaj sprawdzonym i zorientowanym na przyszłość inteligentnym rozwiązaniom rolniczym, które doprowadzą Twoją maszynę do najwyższej wydajności - zawsze odpowiedzialnie wykorzystując ograniczone zasoby.

 

W dziedzinie inteligentnego rolnictwa marka Fendt oferuje szeroką gamę produktów i rozwiązań, które pomagają w jeszcze lepszym wykorzystaniu maszyny, a jednocześnie umożliwiają jeszcze bardziej komfortową pracę. Istnieje szereg produktów do wyboru w ramach takich sektorów, jak prowadzenie po torze, agronomia, telemetria i sterowanie maszyną.

SMART FARMING

DLA TYCH, KTÓRZY WOLĄ PRECYZJĘ - SYSTEM PROWADZENIA 

OFERTA - FENDT

OFERTA - VALTRA

KONTAKT

JESZCZE ŁATWIEJSZE UTRZYMANIE NA TORZE

VarioGuide / FendtGuide

Dzięki zastosowaniu wysoce precyzyjnej technologii satelitarnej maszyna jest niezawodnie i precyzyjnie sterowana do +/- 2 cm. Za każdym razem utrzymujesz się na właściwym torze, uzyskujesz lepszą jakość pracy i optymalnie wykorzystujesz swoją maszynę.

VarioGuide / Fendt Contour Assistant

System VarioGuide / Fendt Guide Contour Assistant jest przydatnym pakietem funkcji sprawiającym, że praca w polu będzie jeszcze bardziej efektywna i łatwiejsza. System Contour Assistant dodaje do systemu prowadzenia po torze typy torów przejazdu typu segmentu konturów i pojedynczy tor.

 

Nowy typ toru przejazdu typu „Contour Segments” (Segmenty konturu) minimalizuje złożoność pracy i jest przydatnym narzędziem do pokonywania kilku przeszkód w praktyce.

System VarioGuide / Fendt Guide Contour Assistant jest przydatnym pakietem funkcji sprawiającym, że praca w polu będzie jeszcze bardziej efektywna i łatwiejsza. System Contour Assistant dodaje do systemu prowadzenia po torze typy torów przejazdu typu segmentu konturów i pojedynczy tor.

Variotronic TI / Fendt TI

VarioDoc, VarioDoc Pro / Fendt Task Doc

Dzięki systemowi VariotronicTI / Fendt TI kierowca może w dogodny sposób utworzyć najlepszą sekwencję roboczą ręcznie podczas postoju lub zarejestrować ją i zapisać podczas jazdy. Zdefiniowana kolejność kroków roboczych jest aktywowana za pomocą jednego przycisku. W ten sposób możesz poświęcić pełną i niepodzielną uwagę aktualnie wykonywanemu zadaniu.

 

Zyskaj jeszcze więcej korzyści z systemu prowadzenia po torze - Fendt TI Headland

To kompletny pakiet umożliwiający osiąganie profesjonalnych rezultatów na uwrociach. System ten składa się z dwóch produktów:

Dzięki systemowi VariotronicTI / Fendt TI kierowca może w dogodny sposób utworzyć najlepszą sekwencję roboczą ręcznie podczas postoju lub zarejestrować ją i zapisać podczas jazdy. Zdefiniowana kolejność kroków roboczych jest aktywowana za pomocą jednego przycisku. W ten sposób możesz

Bezstresowa konserwacja — Single Track

Tryb Single Track umożliwia rejestrowanie toru z wolnym konturem.

 

    >  Wyraźne korzyści nawet w przypadku upraw, które nie zostały zasiane z wykorzystaniem systemu prowadzenia,

    >  Łatwe rejestrowanie dowolnego toru (np. toru przejazdu), który można przejechać wzdłuż tej samej linii.

Tryb Single Track umożliwia rejestrowanie toru z wolnym konturem.

VariotronicTI automatic / Fendt TI Auto

Dzięki VariotronicTI automatic / Fendt TI Auto możesz nie tylko korzystać z zalet automatyki sekwencji, ale również wykorzystywać jako wskazówki dane dotyczące pozycji. W połączeniu z VarioGuide / Fendt Guide poszczególne sekwencje (np. opuszczanie tylnego TUZ) są automatycznie aktywowane przez pozycję ustaloną przez system prowadzenia po torze na uwrociu - nie musisz nawet ruszyć palcem. Sposób efektywnego wykorzystania układu kierowniczego nawet na uwrociach: Zachowuj zawsze taką samą odległość od granicy pola.

Dzięki VariotronicTI automatic / Fendt TI Auto możesz nie tylko korzystać z zalet automatyki sekwencji, ale również wykorzystywać jako wskazówki dane dotyczące pozycji. W połączeniu z VarioGuide / Fendt Guide poszczególne sekwencje (np. opuszczanie tylnego TUZ) są automatycznie aktywowane przez pozycję ustaloną przez system prowadzenia po torze na uwrociu - nie musisz nawet ruszyć 

Sterowanie narzędziem Variotronic / Fendt ISOBUS

Funkcje elektroniczne sprawiają, że maszyny rolnicze są inteligentniejsze. Dzięki magistrali ISOBUS ciągniki i narzędzie mogą komunikować się w tym samym języku, co sprawia, że są bezpieczniejsze, dokładniejsze i wydajniejsze. Przy odpowiednim wyposażeniu podłączone narzędzie w pełni automatycznie przejmuje sterowanie niektórymi funkcjami. Oznacza to mniejszy nakład pracy dla operatora i większą produktywność.

Fendt Section Control

Terminowe włączanie i wyłączanie siewnika, rozsiewacza nawozów lub opryskiwacza wymaga pewnej praktyki na uwrociach. Im dłuższe podłączone narzędzie, tym trudniej jest uzyskać właściwą synchronizację. Również nietypowe kształty pola lub kliny przeszkadzają w uporządkowanych pracach polowych. Im większa szerokość robocza narzędzia, tym większe ryzyko marnotrawstwa poprzez nakładanie. Odpowiedzią na ten problem jest Fendt Section Control.

Terminowe włączanie i wyłączanie siewnika, rozsiewacza nawozów lub opryskiwacza wymaga pewnej praktyki na uwrociach. Im dłuższe podłączone narzędzie, tym trudniej jest uzyskać właściwą synchronizację. Również nietypowe kształty pola lub kliny przeszkadzają w uporządkowanych pracach polowych. Im większa szerokość robocza 

Fendt Variable Rate Control

Każde działanie jest z natury inne, żadne pole nie jest jednolite samo w sobie. Różne ukształtowanie terenu i rodzaje gleby sprawiają, że rośliny nie mogą być równomiernie zaopatrywane, co z kolei prowadzi do zróżnicowanych wschodów roślin w obrębie jednego przejazdu. Maksymalne zwiększenie plonów wymaga zatem dostosowania środków do konkretnych warunków glebowych. Odpowiednią funkcją służącą do tego celu jest Fendt Variable Rate Control.

Każde działanie jest z natury inne, żadne pole nie jest jednolite samo w sobie. Różne ukształtowanie terenu i rodzaje gleby sprawiają, że rośliny nie mogą być równomiernie zaopatrywane, co z kolei prowadzi do zróżnicowanych wschodów 

Variotronic / Fendt Implement Management (TIM)

Za pomocą Tractor Implement System (TIM) podłączone narzędzie może automatycznie sterować niektórymi funkcjami ciągnika, takimi jak prędkość jazdy czy zawory hydrauliczne. Można z niego korzystać pod warunkiem, że zarówno ciągnik, jak i podłączone narzędzie są wyposażone w moduł ISOBUS TIM. Z uwagi na to, że podłączone narzędzie samo optymalizuje swoją pracę, odciąża ono kierowcę, a podłączony sprzęt pracuje wydajniej. W obecnym stanie ten standard ISOBUS jest na końcowym etapie opracowywania, po czym będzie musiał przejść test zgodności technologii ISOBUS przeprowadzany przez organizację AEF. Funkcja Variotronic Implement Management jest dostępna jako opcja w ciągnikach Fendt, począwszy od Fendt Vario 500 ProfiPlus w górę. Po stronie podłączanego narzędzia, TIM jest używany w przyczepach zbierających (Fendt Tigo XR) i opryskiwaczach (Fendt Rogator 300).

Za pomocą Tractor Implement System (TIM) podłączone narzędzie może automatycznie sterować niektórymi funkcjami ciągnika, takimi jak prędkość jazdy czy zawory hydrauliczne. Można z niego korzystać pod warunkiem, że zarówno ciągnik, jak i podłączone narzędzie są wyposażone w moduł ISOBUS TIM. Z uwagi na to, że 

VALTRA POKRYJE KOSZT PIERWSZYCH 5 LAT!

Otrzymasz 5-letnią bezpłatną subskrypcję Connect dla swojego nowego ciągnika. Po prostu podłącz swoją maszynę i ciesz się korzyściami.

Fendt Smart Connect

Fendt Smart Connect wyświetla parametry maszyny na iPadzie. Z maszyną wyposażoną w podstawowy pakiet telemetryczny możesz wyświetlać konkretne dane maszyny w bezpłatnej aplikacji Fendt Smart Connect. Dane przesyłane są przez sieć WiFi. Dzięki Fendt Smart Connect operator ma do dyspozycji dodatkowy wyświetlacz z możliwością dostosowania do własnych potrzeb. System nie przechowuje na stałe żadnych danych.

Fendt Smart Connect wyświetla parametry maszyny na iPadzie. Z maszyną wyposażoną w podstawowy pakiet telemetryczny możesz wyświetlać konkretne dane maszyny w bezpłatnej aplikacji Fendt Smart Connect. 

VariotronicTI Turn Assistant

VariotronicTI Turn Assistant dodaje automatyczną sekwencję zawracania do automatycznego systemu zarządzania na uwrociach VariotronicTI automatic / Fendt TI Auto, włącznie z Fendt TI Headland. Wybierasz, który tor styku chcesz uruchomić jako następny i możesz przetwarzać wnętrze pola w trybie zawracania lub częściowego pola. Turn Assistant sprawia, że praca jest tak prosta, jak to tylko możliwe, przy równoczesnym zapewnieniu precyzji i efektywności. Oszczędzasz również zasoby i czas spędzony na uwrociach, chroniąc jednocześnie glebę dzięki doskonałe wykonywanym skrętom. Funkcja automatycznego zawracania jest początkowo dostępna przy aktualnym stanowisku pracy kierowcy.

Dla indywidualności - Segment pojedynczy ślad

    >  W przeciwieństwie do segmentów konturu, można utworzyć kilka pojedynczych ścieżek bez powielania.

    >  Dzięki temu funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku upraw wieloletnich lub trwałych.

W przeciwieństwie do segmentów konturu, można utworzyć kilka pojedynczych ścieżek bez powielania.

 

Dzięki temu funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku upraw wieloletnich lub trwałych.

PEŁNA KONTROLA NAD UWROCIEM

FENDT AGRONOMY

Każdy zestaw ciągnika i narzędzia kompatybilny z technologią ISOBUS może komunikować się poprzez udostępnianie danych. Dane te można wykorzystać do dokumentacji i ograniczyć pracę biurową do minimum.

 

Dzięki systemowi dokumentacji opartemu na zleceniach Fendt TaskDoc ciągnik gromadzi wszystkie niezbędne dane podczas pracy. Następnie można przenieść te dane na mapę pola.

Każdy zestaw ciągnika i narzędzia kompatybilny z technologią ISOBUS może komunikować się poprzez udostępnianie danych. Dane te można wykorzystać do dokumentacji i ograniczyć pracę biurową do minimum.

NEXT Machine Management

W aplikacji mobilnej NEXT Machine Management dane przesyłane za pomocą agroutera są wykorzystywane do efektywnego planowania, produkcji i dokumentowania z maszynami różnych marek

 

    >  Bezprzewodowe przesyłanie danych dotyczących pracy do maszyn,

    >  Efektywne eksploatowanie maszyn poprzez optymalne wykorzystanie floty mieszanej,

    >  Oszczędzanie czasu poprzez automatyczne dokumentowanie wykonywanych czynności,

    >  Rozwiązanie zorientowane na przyszłość z najwyższym poziomem bezpieczeństwa danych.

W aplikacji mobilnej NEXT Machine Management dane przesyłane za pomocą agroutera są wykorzystywane do efektywnego planowania, produkcji i dokumentowania z maszynami różnych marek

FENDT CONECT - KORZYŚCI

    >  Zoptymalizowane decyzje logistyczne zwiększają wydajność operacyjną,

    >  Mniejszy nakład pracy dzięki monitorowaniu zużycia podczas użytkowania maszyny,

    >  Maksymalizacja czasu sprawności maszyny dzięki inteligentnemu planowaniu serwisu,

    >  Ograniczenie przestojów: korzystanie ze wsparcia diagnostycznego na potrzeby procesów decyzyjnych,

    >  Elastyczność: Wywoływanie danych maszyny w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca.

>  Zoptymalizowane decyzje logistyczne zwiększają wydajność operacyjną,

 

>  Mniejszy nakład pracy dzięki monitorowaniu zużycia podczas użytkowania maszyny,

System TIM sterujący ciągnikiem Fendt Vario — przyczepa Fendt Tigo XR gotowa do obsługi systemu TIM

Valtra Guide ułatwia pracę

Dzięki systemowi TIM przepływ w przyczepie Fendt Tigo XR może być teraz w pełni zautomatyzowany. Przyczepa typu kombi dostosowuje prędkość jazdy ciągnika do obciążenia podbieracza. Czujnik na podstawie twardości pokosu wysyła odpowiednie informacje do zespołu obrotowego podbieracza. Dzięki funkcji TIM zespół przyczepy Tigo XR i ciągnika Fendt Vario przystosowuje się samoczynnie do warunków, tak aby utrzymać jak najlepszą wydajność. Ta funkcja inteligentnej asysty stanowi również wielką pomoc dla kierowcy, który może wówczas w pełni skupić się na procesie załadunku.

Zawsze odpowiednia dawka — opryskiwacz Fendt Rogator 300 gotowy do obsługi systemu TIM

Zaczepiany opryskiwacz polowy Fendt Rogator 300 może się komunikować z ciągnikiem wyposażonym w TIM i automatycznie sterować nim za pomocą funkcji TIM. W połączeniu z OptiNozzle firmy Fendt opryskiwacz i ciągnik pracują razem w szczególnie efektywny sposób. Opryskiwacz do ochrony roślin oblicza optymalną prędkość i odpowiednio dostosowuje parametry dysz, preferowaną redukcję znoszenia i wydajność. W zależności od zastosowanej dyszy lub kombinacji dysz opryskiwacz polowy dostosowuje prędkość maszyn do obliczonej prędkości 

Zaczepiany opryskiwacz polowy Fendt Rogator 300 może się komunikować z ciągnikiem wyposażonym w TIM i automatycznie sterować nim za pomocą funkcji TIM. W połączeniu z OptiNozzle firmy Fendt opryskiwacz i ciągnik pracują razem w szczególnie efektywny sposób. Opryskiwacz do ochrony roślin oblicza optymalną prędkość i odpowiednio dostosowuje parametry dysz, preferowaną redukcję znoszenia i wydajność. W zależności od zastosowanej dyszy lub kombinacji dysz opryskiwacz polowy dostosowuje prędkość maszyn do obliczonej prędkości docelowej. Dzięki temu strumień wyjściowy jest zawsze podawany z odpowiednią redukcją znoszenia. Aktywne sterowanie TIM umożliwia operatorowi dostosowywanie prędkości za pomocą jej określonych poziomów. Maszyny pracujące jako zespół automatycznie utrzymują wybraną prędkość. Równocześnie opryskiwacz dostosowuje dyszę lub kombinację dysz do nowej prędkości.

FENDT SMART CONECT - KORZYŚCI

    >  Bezpłatny dodatkowy obszar wyświetlania w kabinie,

    >  Intuicyjna obsługa za pomocą znanych elementów i układu logiki,

    >  Pełna kontrola danych — brak trwałego przechowywania danych.

>  Bezpłatny dodatkowy obszar wyświetlania w kabinie,

>  Intuicyjna obsługa za pomocą znanych elementów i układu logiki,

>  Pełna kontrola danych — brak trwałego przechowywania danych.

Wymiana danych różnych producentów dzięki systemowi agrirouter.

Ciągnik i podłączone narzędzie komunikują się ze sobą — w tym samym języku — dzięki ISOBUS. Jednak każdy interfejs wymaga większego wysiłku w zakresie konfiguracji i utrzymania, a problemy z kompatybilnością często stwarzają dodatkowe przeszkody. Dlatego producenci technologii rolniczych postanowili połączyć swoje siły, aby stworzyć międzyproducencką, niezależną platformę wymiany danych z agrirouterem.

 

Agrirouter umożliwia mobilną wymianę danych pomiędzy maszynami, a oprogramowaniem rolniczym dowolnego producenta (zarejestrowanego w agrirouterze), minimalizując liczbę interfejsów, z których musi korzystać Twój zespół.

Ciągnik i podłączone narzędzie komunikują się ze sobą — w tym samym języku — dzięki ISOBUS. Jednak każdy interfejs wymaga większego wysiłku w zakresie konfiguracji i utrzymania, a problemy z kompatybilnością

FENDT CONECT

Fendt Connect to centralne rozwiązanie telemetrii dla maszyn Fendt. Dane maszyny są gromadzone i weryfikowane, dzięki czemu rolnicy i usługodawcy mogą monitorować, analizować oraz optymalizować stan i użytkowanie ich maszyn. Transmisja danych przez sieć telefonii komórkowej oznacza, że możesz sprawdzać dane maszyny w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca – za pomocą komputera stacjonarnego, tabletu lub smartfona.

 

Dzięki Geo-Fence zawsze masz kontrolę nad swoją flotą. Otrzymujesz wiadomość na swoje inteligentne urządzenie, gdy Twoje maszyny opuszczą lub dotrą do wcześniej zdefiniowanych obszarów. Użytkownik będzie również powiadamiany o nieplanowanych działaniach maszyny.

Fendt Connect to centralne rozwiązanie telemetrii dla maszyn Fendt. Dane maszyny są gromadzone i weryfikowane, dzięki czemu rolnicy i usługodawcy mogą monitorować, analizować oraz optymalizować stan i użytkowanie ich maszyn. Transmisja danych przez sieć telefonii komórkowej oznacza, że możesz sprawdzać dane maszyny w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca – za

FENDT MACHINE CONTROL

ISOBUS umożliwia komunikację między producentami ciągników i osprzętu dodatkowego za pomocą znormalizowanego sprzętu i oprogramowania. ISOBUS sprawia, że zestaw lepiej funkcjonuje i jest bardziej wydajnym na polu. 

 

Komunikacja między ciągnikiem a narzędziem to jedyny sposób na wykorzystanie pełnego potencjału maszyny.

Układ Valtra Guide można obsługiwać za pomocą 9-calowego ekranu dotykowego na podłokietniku SmartTouch. Valtra Guide korzysta z GPS by prowadzić ciągnik za Ciebie – i robi to dokładnie kierując maszyną rolniczą przez pole, zaś Ty nie musisz nawet dotykać kierownicy. Ciągnik jedzie dokładnie wzdłuż linii wytyczonej trasy, a każdy przejazd przez pole i nawrót odbywają się bardzo sprawnie. Zmniejsza to zakładki między przejazdami, maksymalizując powierzchnię uprawy również na uwrociu i skrajach pola. Valtra Guide oszczędza czas i pieniądze – podczas siewu, orki, oprysków i żniw.

Układ Valtra Guide można obsługiwać za pomocą 9-calowego ekranu dotykowego na podłokietniku SmartTouch. Valtra Guide korzysta z GPS by prowadzić ciągnik za Ciebie – i robi to dokładnie kierując maszyną rolniczą przez pole, zaś Ty nie musisz nawet dotykać kierownicy. Ciągnik jedzie dokładnie wzdłuż linii wytyczonej 

Wayline Assistant - asystent lini prowadzenia

Asystent linii prowadzenia firmy Valtra jest już dostępny dla ciągników rolniczych serii N, T i S! Jest to najnowsza cecha ułatwiająca jeszcze bardziej pracę z Valtra Guide: umożliwia wytyczenie kilku linii jazdy w obrębie granic pola dosłownie za naciśnięciem przycisku.

 

Asystent linii prowadzenia rozszerza istniejące typy linii jazdy o dwa nowe: segment linii (Segmented Wayline)  i pojedynczy kontur (Single Contour).

Asystent linii prowadzenia firmy Valtra jest już dostępny dla ciągników rolniczych serii N, T i S! Jest to najnowsza cecha ułatwiająca jeszcze bardziej pracę z Valtra Guide: umożliwia wytyczenie kilku linii jazdy w obrębie granic pola dosłownie za naciśnięciem przycisku.

Możliwość pełnego skoncentrowania się na sprzęcie i łatwego monitorowania obrobionego pola.

Większe pokrycie dzięki pełnemu wykorzystaniu szerokości roboczej, przy jednoczesnym ograniczaniu do minimum niechcianego nakładania się i zmniejszeniu zużycia zasobów.

ISOBUS to znormalizowany system transmisji danych pomiędzy ciągnikiem, a podłączonym do niego narzędziem. Standaryzacja systemu opiera się na normie ISO 11783. Wszystkie sygnały, włącznie z prędkością jazdy i obrotami WOM, są dostępne w standardowej formie.

System ISOBUS składa się z różnych podzespołów, w tym ciągnika, terminala i wyposażenia. Żeby wszystko działało sprawnie jest potrzebna kompatybilność pomiędzy, tym co terminal i narzędzie mogą wykonać i tym, jakie funkcje są dostępne w ISOBUS. Na przykład jeżeli chcesz korzystać z funkcji Kontroli Sekcji Fendt Section Control, opcja TC-SC musi być aktywowana zarówno na terminalu, jak i w Twoim narzędziu obsługującym funkcję Section Control.

Valtra Guide prowadzi ciągnik rolniczy Valtra za pomocą najlepszych na rynku odbiorników radiowych i sygnałów korekcyjnych, dając precyzję pracy polowej nieosiągalną dla traktorów prowadzonych ręcznie. Weźmy na przykład koszenie ciągnikiem bez pomocy układu Valtra Guide: traktor prowadzony jest ręcznie, przez co każde pasmo pokosu (przejazdu) zachodzi na poprzednie na około 30 cm. Valtra Guide zmniejsza zakładki między przejazdami do zaledwie 5 cm, zaś już przy siewie rzędowym – do zera, ponieważ układ prowadzi ciągnik jak po sznurku. Co w tym najlepsze? Praca polowa podczas każdego przejazdu daje spójne, niezawodne i powtarzalne wyniki każdego roku - zawsze, gdy chcesz by traktor pracował w polu według wybranych przez Ciebie linii jazdy.